Aktualności

Pozytywny weekend drużyn Akademii!   (2016-05-08)

Oprócz zmagań chłopców w kategorii Żak podczas IV kolejki Deichmanna, młodsi koledzy w kategorii Skrzat i starsi w kategorii Orlik brali udział w turnieju zorganizowanym przez Akademię Piłkarską First Kick w Chrząstawie Wielkiej. Swoje rozgrywki jako pierwsi rozpoczęli chłopcy z rocznika 2009 i młodsi, którzy swoje umiejętności konfrontowali z AP Champions Oława, 1 KS Ślęza Wrocław, AFK czerwoni, AFK niebiescy i AFK biali. Każdy mecz przyniósł wiele emocji, ale i też wiele pięknych akcji i bramek z których była największa radość. Chłopcy swój turniej zakończyli jedną przegraną i pięcioma zwycięstwami. Na listę strzelców reprezentacji roczniak 2009 i młodsi wpisali się: Kryspin Dulęba, Daniel Leń, Jasiu Dziemaszkiewicz, Filip Jewgiński.
W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, a każdy zawodnik został wyróżniony medalem, dyplomem i kartą zawodnika WKS Śląsk Wrocław. Turniej zakończył się w bardzo radosnej atmosferze, co można było zobaczyć po uśmiechach nie tylko naszych zawodników ale i ich rodziców.

Reprezentacja chłopców w kategorii Skrzat:

1.Daniel Leń
2.Kryspin Dulęba
3.Filip Jewgiński
4.Szymon Kapsa
5.Gabryś Cebulski
6.Jasiu Dziemaszkiewicz

Od godziny 13:00 również w Chrząstawie Wielkiej swoje mecze rozgrywali zawodnicy z kategorii Orlik. Przyszło im zmierzyć się z takimi zespołami jak: Parasol Wrocław, AFK I, AFK II i AFK III. Graliśmy mecze z rewanżami. Mimo iż, dla większości chłopców był to pierwszy turniej to zaprezentowali się z meczu na mecz coraz lepiej. W pierwszym meczu musieliśmy uznać wyższość przeciwnika z gminy Czernica przegrywają 3:2, jednak w kolejnych to przeciwnik musiał się pogodzić z porażką. Wygrana z Parasolem Wrocław 8:2 spowodowała, że chłopcy nabrali wiatru w żagle i kolejne mecze to już same zwycięstwa. Jednak mimo zwycięstw chłopcy popełniali wiele podstawowych błędów, najczęściej w obronie, nad którymi trzeba pracować w dalszym ciągu na treningach. Na koniec turnieju, każdy z chłopców otrzymał medal, dyplom i pamiątkową kartkę z zawodnikiem WKS Śląsk Wrocław.

Reprezentacja chłopców w składzie:

1.Filip Pac (najmłodszy bramkarz turnieju) 
2.Dominik Staszak
3.Michał Arasimowicz
4.Olivier Dryja
5.Przemek Demidowski
6.Kacper Jucha
7.Maks Lubik
8.Kuba Ostaszkiewicz
9.Piotrek Greber
10.Maks Stasiak

Już za tydzień kolejne emocje! « powrót