Aktualności

Akademia Piłkarska Jedenastka podbija Dolny Śląsk!   (2016-04-07)

W niedzielę tj. 03.04.2016 r reprezentacja chłopców Akademii Piłkarskiej Jedenastki wzięła udział w bardzo dużym i mocno obsadzonym turnieju DOLNY ŚLĄSK 2008, w którym grały aż 24 zespoły z całego Dolnego Śląska. Turniej odbył się we Wrocławiu pod balonem AWF od godziny 9:00 do 17:00. Zespoły, które wzięły udział to:  Zagłębie Lubin, cztery zespoły Olympic Wrocław, dwa zespoły Parasola Wrocław, I KS Ślęza Wrocław, AFK Gmina Czernica, AP Football Wrocław, UKS Kiełczów, WKS Śląsk Wrocław, AP Miedź Legnica, Talent Bolesławiec, Sport Projekt Legnica, Forza Wrocław, FC Wrocław Academy, Oratorium Środa Śląska, Sokół Marcinkowice, AS Milicz, Polonia Trzebnica, Lechia Dzierżoniów, Piast Żmigród, AP Duda.

Nasza ekipa trafiła do grupy I:
1.Olympic Wrocław I
2.AP Miedź Legnica
3.Forza Wrocław
4.AS Milicz
5.AP Jedenastka
6.Polonia Trzebnica

Rozgrywki rozpoczęły się od godziny 9:45 i każdy zespół w swojej grupie walczył z każdym o wejście do jednej z lig, w których grało się o miejsca. Grupa hiszpańska miejsca 1-6, liga angielska 7-12, liga niemiecka 13-18 i liga polska- ekstraklasa 19-24. Z każdej grupy zespół, który zajął 1 miejsce i najlepsze dwa zespoły z drugiego miejsca ze wszystkich grup awansowały do ligi hiszpańskiej. Nasi chłopcy w fazie grupowej spisali się świetnie, zdobywając 1 remis, 1 przegraną i 3 wygrane i tym samym jako najlepsza ekipa z drugiego miejsca awansowaliśmy do fazy finałowej najlepszej ligi hiszpańskiej w której walczyliśmy o miejsca 1-6. 

W lidze hiszpańskiej zmierzyliśmy się ponownie z zespołem Olympic Wrocław I, UKS Kiełczów Academy, Sport Projekt Legnica, I KS Ślęza Wrocław i Parasol Wrocław I. W tych pojedynkach przegraliśmy 2 mecze, 2 wygraliśmy i w walce o brązowy medal pechowo zremisowaliśmy 1:1 z zespołem 1 KS Ślęza Wrocław, którym remis wystarczył, aby zająć 3 miejsce.

Ostatecznie nasi chłopcy zajęli IV miejsce na 24 zespoły z całego Dolnego Śląska, co jest ogromnym sukcesem i pokazuje świetny rozwój zawodników na tle innych zespołów.
Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze spisali się podczas całych rozgrywek i dzielnie walczyli z każdym zespołem. Na listę strzelców bramek dla naszej „Jedenastki” wpisali się między innymi: Stanisław Wilczek, Bartosz Wojciechowski, Jakub Karczewski, Konrad Zieliński, Wiktor Kurowski, a naszej bramki przez wszystkie spotkania strzegł niezawodny Filip Kobza. 

Skład: Stanisław Wilczek, Bartosz Wojciechowski, Filip Kobza, Konrad Zieliński, Mateusz Leś, Jakub Karczewski, Tymek Gabryś, Wiktor Kurowski.
 « powrót