Aktualności

Powiatowe Mistrzostwa rocznik 2008- AP Jedenastka Mistrzem Powiatu!   (2018-05-13)

W sobotę, tj. 12.05.2018r rozpoczęliśmy dwudniowe rozgrywki Powiatowych Mistrzostw w piłce nożnej roczników 2008-2012 w Kątach Wrocławskich, które współfinansowane były ze środków Powiatu Wrocławskiego.
Jako pierwsi na stadion miejski przy ul. Zwycięstwa 27 zameldowali się zawodnicy z rocznika 2008. W turnieju wzięło udział 10 zespołów z powiatu wrocławskiego, które zostały podzielone na dwie grupy. Rywalizacja w fazie grupowej odbywała się na zasadzie każdy z każdym i tylko dwa pierwsze zespoły z grup awansowały do półfinałów w walce o tytuł Mistrza Powiatu. Pozostałe zespoły w fazie finałowej swoje mecze rozgrywały o miejsca w zależności od lokaty po fazie grupowej.

Grupa A:
1.AP Jedenastka czarni
2.UKS Przecławice
3.Sokół Smolec II
4.GOKiS Kąty Wr
5.Olimpiakos Żerniki Wr

Grupa B:
1.Sokół Smolec
2.APN Sobótka
3.KOSiR Kobierzyce
4.AP Jedenastka biali
5.KS Żórawina

Do półfinałów z grupy A z pierwszego miejsca z dorobkiem 12 pkt awansowała AP Jedenastka czarni, a z drugiego miejsca Sokół Smolec II, który zdobył 5 pkt.
 Z grupy B z pierwszego miejsca z dorobkiem 12 pkt awansowała AP Jedenastka biali, a z drugiego miejsca KOSiR Kobierzyce, który zdobył 9 pkt.

Pary półfinałowe:
AP Jedenastka czarni- KOSiR Kobierzyce 
AP Jedenastka biali- Sokół Smolec II

Mecze o miejsca:
O miejsca 9-10  GOKiS Kąty Wrocławskie- KS Żórawina
O miejsca 7-8  Olimpiakos Żerniki Wrocławskie- APN Sobótka
O miejsca 5-6  UKS Przecławice- Sokół Smolec I

W półfinałowym pojedynku AP Jedenastka czarni uległa KOSiR Kobierzyce, a AP Jedenastka biała odniosła zwycięstwo nad Sokołem Smolec II.
W meczu o miejsca 3-4 zmierzyli się AP Jedenastka czarni z zespołem Sokoła Smolec II, a w meczu finałowym oglądaliśmy zespół AP Jedenastka biali kontra KOSiR Kobierzyce. W tym pojedynku lepszym zespołem okazała się AP Jedenastka, która w tym dniu czarowała wszystkich swoją świetną grą.

Klasyfikacja końcowa:
I AP Jedenastka Kąty Wr biali
II KOSiR Kobierzyce
III AP Jedenastka Kąty Wr czarni
IV Sokół Smolec II
V Sokół Smolec I
VI UKS Przecławice
VII Olimpiakos Żerniki Wrocławskie
VIII Akademia Piłki Nożnej Sobótka
IX GOKiS Kąty Wrocławskie
X KS Żórawina

Wyróżnienia indywidulane:
Najlepszy bramkarz: Filip Pac- AP Jedenastka
Najlepszy zawodnik: Mikołaj Rodzoń- KOSiR Kobierzyce
Najlepszy strzelec: Wojtek Ciupa- AP Jedenastka

Podsumowując, wszyscy młodzi piłkarze podczas rozgrywek dostarczyli licznie zgromadzonej widowni dużo emocji, radości oraz fantastycznych bramek i akcji. Ręce same składały się do oklasków. Cały turniej przebiegał w miłej i spokojnej atmosferze.
Gościem specjalnym na naszej imprezie był pan Antoni Kopeć- Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, który bacznie przyglądał się poczynaniom młodych piłkarzy i osobiście im gratulował podczas ceremonii końcowej.

Foto: Express-miejski.pl

Więcej zdjęć na naszym profilu na FB! « powrót