Aktualności

Champions Trophy U-10 Eliminacje Polska   (2018-05-04)

W pierwszy dzień maja ekipa Jedenastki wybrała się zebrać kolejne cenne doświadczenia tym razem do Słubic, gdzie zjechały się 24 zespoły z całej Polski. Nagrodą główną turnieju była przepustka do udziału w turnieju w Wiedniu z największymi piłkarskimi markami.
Zespoły zostały podzielone na 4 grupy i nasza ekipa trafiły do grupy C. Mecze odbywały się na małych boiskach, w 7-osobowych składach i trwały 10 minut. W grupie C rozegraliśmy mecze z:
AP Jedenastka- Dwójka Gubin 0:1
AP Jedenastka- GOL Opole 1:1
AP Jedenastka- Puszczykowo 2:1
AP Jedenastka- AP Goal Nowy Sącz 1:2
AP Jedenastka- Pogoń Szczecin 1:2
Nasz zespół po fazie grupowej awansował niestety do grupy srebrnej, a niestety bo zabrakło nam jednej bramki, aby awansować do grupy złotej i walczyć o miejsca 1-12.
W grupie srebrnej rywalizowaliśmy o miejsca 13-24 z zespołami:
AP Jedenastka- Pogoń Szczecin Academy 1:1
AP Jedenastka- UKS Kostrzyn Czwórka 1:2
AP Jedenastka- Arkonia Szczecin 1:1
AP Jedenastka- Perla Cybinka 2:2
AP Jedenastka- Korona Wschowa 1:0
Grupę srebrną przemknęliśmy sprawnie choć mecze które zakończyły się remisem to powinny być mecze zwycięskie w których od początku „szwankowała” skuteczność w ataku.  Ostatecznie walczyliśmy o miejsce 13 z zespołem Jaguar Gdańsk, z którym wygraliśmy po serii rzutów karnych.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak dużym turnieju, gdzie poziom gry wszystkich zespołów był świetny. Mieliśmy okazje zmierzyć się z takimi markami jak Pogoń Szczecin, Arkonia Szczecin czy Górnik Zabrze, które również znalazły się w grupie srebrnej co pokazuje na jak wysokim poziomie sportowym był turniej. Do domu wróciliśmy z niedosytem, patrząc na poziom i umiejętności jakie prezentuje nasz zespół. Tego dnia małe pole gry, a duża ilość zawodników spowodowała, że nasi zawodnicy nie mogli odnaleźć się na murawie. W efekcie skutkowało to dużą ilością błędów i przez to utratą bramek, a małą skutecznością pod bramką przeciwnika.
Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w turnieju! Jesteśmy przekonani, że doświadczenie jakie tam zdobyliśmy zaprocentuje na przyszłość.

 « powrót