Aktualności

Mecze sparingowe i warsztaty z dietetykiem   (2018-03-12)

Sobotni poranek to również oprócz turnieju Jedenastka Cup 2018 warsztaty z dietetykiem sportowym, panią dr Aleksandrą Zagrodną, która na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, a także na Akademii Wychowania Fizycznego jako wykładowca.  Spotkanie odbyło się o godzinie: 10:00 dla rodziców zawodników z rocznika 2005/2006/2007/2008 i 12:00 dla rodziców chłopców z rocznika 2009/2010/2011 w sali siłowni FIT4LIVING ul. Imbirowa 1b Kąty Wrocławskie. Były to pierwsze takie warsztaty, które jak się okazało były strzałem w dziesiątkę i rodzice już zapowiedzieli, że chcieliby jeszcze co nas ogromnie cieszy. Podczas wykładu można było znaleźć odpowiedzi na takie pytania jak: co dać dziecku do zjedzenia tuż przed meczem lub treningiem? jaki napój jest wartościowy? i mnóstwo innych bardzo ważnych a zarazem prostych rad, które można już wprowadzić od zaraz. A teraz czekamy na cenne praktyczne materiały, które przekażemy Państwu i już planujemy kolejne bloki tematyczne na spotkania nie tylko z rodzicami, ale i również z zawodnikami.
Niebawem także dla rodziców i zawodników spotkanie z psychologiem, które jest kolejnym krokiem we współpracy z siłownią FIT4Living, której bardzo dziękujemy za wsparcie!
Z kolei sobotnie popołudnie to mecze sparingowe zespołu trenera Adriana z drużynami WKS Śląsk Wrocław rocznik 2007 i Sokół Smolec rocznik 2006/2007. Nasz młodszy bo rocznik 2008 zespół zagrał bardzo wartościowe mecze z przeciwnikiem starszym, silnym i pod względem fizycznym przewyższającym naszych chłopaków. Wyniki poszczególnych meczów czy też połów pokazały, że mimo starszych chłopców nasi zawodnicy potrafią zaprezentować bardzo dobry futbol. Pojawiały się również błędy, które kosztowały bramki, ale po to są takie spotkania, aby próbować różnych wariantów w grze i przede wszystkim jeśli chodzi o nasz zespół nie bać się wyższego, silniejszego fizycznie przeciwnika.
 « powrót