Aktualności

Udany i wartościowy weekend zespołów JEDENASTKI   (2018-02-25)

Kolejny piłkarski weekend powoli przechodzi do historii. Sobota to turniej po znakiem VI Mistrzostw o Puchar Wrocławia w Miękini na którym swoje umiejętności prezentowały Żaki w składzie: Jakub Wąsala, Alan Wilczewski, Mateusz Perczak, Jakub Rajkowski, Marcel Bazylewicz, Kajtek Ciupa. Na hali w Miękini od godzin porannych rywalizowaliśmy w grupie z zespołami: Energetyk Siechnice, AP Duda, Socatots i AP Football Wrocław. Po fazie grupowej mieliśmy 10 punktów notując 3 zwycięstwa i 1 remis. Taki wynik pozwolił nam na awans do Ligi Mistrzów w której zmierzyliśmy się z zespołami Młode Wilki, Łużyce Lubań i AP Duda uzyskując dwa remisy i jedno zwycięstwo. Pozostałe wyniki meczów z zespołami którymi graliśmy przeszły z fazy grupowej, a ostatecznie w turnieju zajęliśmy I miejsce. W całym turnieju nie przegraliśmy żadnego meczu i zaprezentowaliśmy ofensywny futbol. Bardzo dobrze funkcjonowała również gra zespołowa, dużo podań i gra na jeden kontakt. W grze obronnej pojawiały się drobne błędy ale cieszy fakt, że było ich niewiele. Turniej uważamy za bardzo owocny tym bardziej, że grające w nim zespoły prezentowały wysoki poziom i można było sprawdzić się na tle tak grających drużyn.
Drugi dzień rozgrywek to dzień pod znakiem turniejów w Radwanicach AFK SALLER CUP 2018 rocznik 2010 i 2009, który został zorganizowany przez Akademię Piłkarską First Kick. Nasza Jedenastka brała w nim udział 2 zespołami- jeden rocznik 2010 i jeden 2009. Były to rozgrywki bez klasyfikacji końcowej, w których zawodnicy grali bez presji na wynik. 
Zespół rocznika 2010: Andrzej Dobrzycki, Filip Klimkiewicz, Oscar Cyman, Olivier Cyman, Tristan Krysmalski i Oliwier Saja.
Zespół rocznika 2009- Szymon Kapsa, Wojtek Jurek, Kryspin Dulęba, Stasiu Dobrzycki, Adam Szymański, Jakub Wąsala.
Oba zespoły na swoich kontach zanotowały zwycięstwa, remisy ale i także nie obeszło się bez porażek. Chłopcy dziś wystąpili w okrojonych składach ale mimo to każdy z nich dzielnie walczył w każdym meczu. Duża ilość minut spędzonych na boisku na pewno pozytywnie wpłynie na rozwój każdego z chłopców. Rozgrywki uważamy za cenną lekcje futbolu jakiej nie mielibyśmy możliwości doświadczyć podczas treningu.

A już za tydzień rozgrywki dla rocznika 2011 i 2008 podczas rozgrywek AFK SALLER CUP 2018 i turnieju organizowanego przez Górnik Złotoryja u Puchar Burmistrza Miasta Złotoryja.

Do zobaczenia! PIONA! « powrót