Aktualności

Piłkarski weekend w Kątach Wrocławskich!   (2018-02-11)

W sobotę 10.02.2018 w hali sportowej GOKiS od rana rywalizowały ze sobą drużyny w turnieju JEDENASTKA CUP rocznik 2008. W turnieju brały udział takie zespoły jak Rawia Rawicz, WKS Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław, AP Żarów, Kuźnia Jawor, Błękitni Jerzmanowo, Akademia Piłkarska Dzierżoniów. Gminę Kąty Wrocławskie reprezentowały dwa zespoły AP Jedenastka i zespół GOKiS Kąty Wrocławskie. Zespoły w fazie grupowej podzielone były na dwie grupy A i B gdzie rozgrywały mecze w systemie „każdy z każdym”. Po fazie grupowej przyszedł czas na fazę finałową, w której drużyny rywalizowały o końcową pozycję.

W grupie A spotkały się zespoły: Parasol Wrocław, WKS Śląsk Wrocław, APJ „czarni”, GOKiS Kąty Wrocławskie, Błękitni Jerzmanowo. Z pierwszego miejsca w grupie do finałów awansował Parasol Wrocław zachowując komplet zwycięstw. O drugie miejsce walka była bardziej zacięta i do ostatniej minuty meczu AP Jedenastka czarni vs WKS Śląsk Wrocław ważyły się losy awansu do półfinałów. Niestety mecz zakończył się remisem i to drużyna WKS Śląsk Wrocław, lepszym bilansem bramkowym awansowała do półfinału.

W grupie B swoje  mecze rozgrywały zespoły: Rawia Rawicz, AP Dzierżoniów, AP Żarów, Kuźnia Jawor i AP Jedenastka „biali”. Pierwsze miejsce w grupie B zajęła nasza biała Jedenastka notując na swoim koncie 8 pkt. Z drugiego miejsca do półfinałów awansowała Rawia Rawicz, która okazała się lepsza przeliczając bilans bramkowy.

W półfinale spotkały się drużyny AP Jedenastka „biała” vs WKS Śląsk Wrocław i Parasol Wrocław vs Rawia Rawicz. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:0, zaś w drugim meczu półfinałowym Parasol Wrocław pokonał Rawie Rawicz 2:0.

W meczu o 3 miejsce Rawia Rawicz pokonała WKS Śląsk Wrocław 2:0. W finale spotkały się zespoły AP Jedenastka i Parasol Wrocław. Mecz był bardzo wyrównany, a wszyscy zawodnicy obu drużyn pokazali  wysoki poziom swoich umiejętności. Mecz zakończył się remisem i o pierwszym miejscu zdecydowały rzuty karne, w których to lepszą drużyną okazał się Parasol Wrocław.

Klasyfikacja końcowa:
1. Parasol Wrocław
2. AP Jedenastka biali
3. Rawia Rawicz
4. WKS Śląsk Wrocław
5. GOKiS Kąty Wrocławskie
6. AP Dzierżoniów
7. AP Żarów
8. AP Jedenastka czarni
9. Kuźnia Jawor
10. Błękitni Jerzmanowo

Podczas turnieju zostali wyłonieni:

Najlepszy bramkarz: Krzysztof Szukiewicz- Parasol Wrocław
Najlepszy zawodnik: Jakub Karczewski- AP Jedenastka
Najlepszy strzelec: Krzysztof Kryg- Rawia Rawicz

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zespołów, które uczestniczyły w naszym turnieju i stworzyły piękne widowisko. Mamy nadzieje, że świetnie się bawiliście!


Foto: Dawid Łukasiewicz « powrót