Aktualności

Występy JEDENASTKI na ZDOLNYM ŚLĄSKU i OLIMPIAKOS CUP   (2018-01-14)

W sobotę tj. 13.01.2014 r dwie reprezentacje chłopców Akademii Piłkarskiej Jedenastki z rocznika 2011/2012 wzięły udział w bardzo dużym i mocno obsadzonym turnieju ZDOLNY ŚLĄSK 2011, w którym grały aż 24 zespoły z całego Dolnego Śląska. Turniej odbył się we Wrocławiu pod balonem AWF od godziny 9:00 do 17:00. Zespoły, które wzięły udział to:  Stal Brzeg, WKS Śląsk Wrocław, Start Namysłów, AP Szansa, Olympic Wrocław I, II, III, IV, FC Wrocław Academy, Polonia Trzebnica, Sokół Smolec, Piast Żerniki, Game Sport, AP Śląsk Wrocław S.A, AP 13 Jarosława Lato, AP Duda I, AP Duda II, AP Roberta Szczot, Talent Bolesławiec, AKS Strzegom, AP Wratislavia Wrocław, Sokół Marcinkowice.
Nasze ekipy trafiły do grup:
Grupa I:
AP 11 II
STAL BRZEG
WKS ŚLĄSK WROCŁAW
START NAMYSŁÓW
AP SZANSA
OLYMPIC WROCŁAW I
Grupa IV:
AP 11
AKS STRZEGOM
AP WRATISLAVIA WROCŁAW
SOKÓŁ MARCINKOWICE
AP DUDA II
OLYMPIC WROCŁAW IV
Rozgrywki rozpoczęły się od godziny 10:00 i każdy zespół w swojej grupie walczył z każdym o wejście do jednej z lig, w których grało się o miejsca. Grupa hiszpańska miejsca 1-6, liga angielska 7-12, liga niemiecka 13-18 i liga polska- ekstraklasa 19-24. Z każdej grupy zespół, który zajął 1 miejsce i najlepsze dwa zespoły z drugiego miejsca ze wszystkich grup awansowały do ligi hiszpańskiej. Nasi chłopcy w fazie grupowej spisali się świetnie, zdobywając tylko 1 przegraną i tym samym jako najlepsza ekipa z drugiego miejsca awansowaliśmy do fazy finałowej najlepszej ligi hiszpańskiej w której walczyliśmy o miejsca 1-6. Drugi zespół, składający się głównie z chłopców młodszych po fazie grupowej awansował do ligi polskiej, walcząc o miejsca 19-24.
W lidze hiszpańskiej zmierzyliśmy się ze świetnie grającymi zespołami:  Olympic Wrocław I, AP Śląsk Wocław SA, FA Leszno, Sokół Marcinkowice, Polonia Trzebnica. Natomiast liga polska to Piast Żerniki, AP Roberta Szczota, AP Duda II, Olympic Wrocław III i Stal Brzeg.
Ostatecznie nasi chłopcy zajęli 6 i 23 miejsce na 24 zespoły z całego Dolnego Śląska, co jest ogromnym sukcesem i pokazuje świetny rozwój naszych zawodników

W tym dni reprezentowali Nas:
1.Mateusz Kapsa
2.Mateusz Karczewski
3.Kacper Zimocha
4.Kaja Rydzicka
5.Krzysiu Wojciechowski
6.Nikodem Poręba
7.Jakub Piękoś
8.Franek Feldman
9.Wiktor Kinast
10.Sebastian Pałgan

Należy również zaznaczyć, że Ci mali piłkarze grali w tym dniu bez zmian, a jest to aż 10 meczów po 11 min. Jednak mimo tych przeciwności chłopcy pokazali chęć podjęcia walki, szczególnie już pod koniec meczów fazy finałowej, a trenerzy są pełni podziwu dla nich wszystkich i każdy z tych młodych piłkarzy zasługuje na wyróżnienie.
W tym dniu również ekipa trenera Łukasza w składzie: Mateusz Wojtasik, Paweł Hajda, Dorian Matykiewicz, Gabryś Cybulski, Dawid Wójcik, Franek Szydełko i Adam Szymański. Chłopaki rywalizowali od rana w hali w Żernikach Wrocławskich na Olimpiakos Cup 2018. Turniej odbył się bez presji na wynik, nie było klasyfikacji końcowej. Nasz zespół rywalizował z AP Football, Footland Wrocław, Hattrick Głuchołazy, Olimpiakos Żerniki, Forza Wrocław i PKS Łany.
Teraz czas na odpoczynek w czasie ferii i za tydzień długo wyczekiwany obóz!
 « powrót