Aktualności

Udany weekend drużyn Akademii   (2018-01-10)

W miniony weekend cztery nasze zespoły z różnych kategorii wiekowych reprezentowały naszą Akademię na turnieju Gold Game Cup 2018  we Wrocławiu. Trzeba przyznać, że z przytupem weszliśmy w turniejową machinę w Nowym Roku.

Od samego rana na boisko wybiegli zawodnicy w kategorii Orlik i Żak. Ci pierwsi, rywalizowali w grupie C z takimi zespołami jak: FA Wrocław, WKS Śląsk Wrocław, Funbal Kluczbork, Warta Sieradz i Arkonia Szczecin. Z fazy grupowej do fazy finałowej awansowaliśmy z III miejsca i rywalizowaliśmy z zespołami AP Stronie Śląskie i FA Bogatynia. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy VII miejsce (przegrywając tylko 3 mecze) na 18 zespołów. Wyróżniającym zawodnikiem w zespole został wybrany Mateusz Leś.

Drugi zespół, w kategorii Żak rywalizował w grupie E z zespołami Bumerang Wrocław, Olimpia Żerniki Wrocławskie, FA Wrocław 2, AT Krotoszyn i Start Namysłów. Zespół przemknął przez fazę grupową z kompletem zwycięstw i z I miejsca awansował do grupy D, gdzie zmierzyliśmy się z Parasolem Wrocław i Wratislavią Wrocław. Ostatecznie zespół zajął III miejsce na 12 zespołów. Wyróżniającym zawodnikiem w zespole został wybrany Jakub Wąsala, a najlepszym bramkarzem turnieju został Kajtek Ciupa. Gratulacje dla wszystkich chłopców!

Po południu przyszedł czas na kolejne zespoły, tym razem z rocznika 2009 i 2011. Ci pierwsi trafili do grupy C i swoje mecze rozegrali z AP Bumerang 2, Sokół Marcinkowice, AT Krotoszyn 2 i Olimpia Piekary Śląskie. Z fazy grupowej do fazy finałowej awansowaliśmy z III miejsca i kolejne mecze rozegraliśmy z WKS Śląsk Wrocław, AT Krotoszyn, Parasolem Wrocław. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy VII miejsce (przegrywając tylko 3 mecze) na 18 zespołów. Wyróżniającym zawodnikiem w zespole został wybrany Kryspin Dulęba.

Zespół rocznika 2011 grał systemem każdy z każdym, łącznie 7 meczów po 12 minut. Zespoły z którymi przyszło zmierzyć się naszym małym piłkarzom to: Funball Kluczbork 1, Bumerang Wrocław, Wratislavia Wrocław, Sokół Marcinkowice, Funball Kluczbork 2, FA Wrocław 1, FA Wrocław 2. Nasi najmłodsi w tym dniu zaprezentowali się świetnie i ostatecznie zajęli III miejsce. Dużo bramek, radości i pierwsze składne akcje- to mogliśmy zobaczyć w ubiegłą sobotę w grze naszych młodych zawodników. Najbardziej wyróżniającym zawodnikiem w zespole został Mateusz Karczewski, a MVP całego turnieju został Krzysiu Wojciechowski. Gratulacje dla wszystkich chłopców! « powrót