Aktualności

Krótkie podsumowanie weekendu   (2017-12-06)

Grudzień to miesiąc w którym mimo, że czuć święta to jednak nasze drużyny wcale nie zwalniają tempa. Kolejny piłkarski weekend przeszedł do historii i trzeba przyznać, że był on bardzo udany i pełen emocji.
W sobotę swoje umiejętności prezentowały aż trzy zespoły. Pierwsze dwa zespoły swoje rozgrywki rozpoczęły od godziny 9:00. Zespół 2005/2006 w Świdnicy, a 2009/2010 w Machnicach. Najstarsi zawodnicy naszej Akademii to zespół w fazie budowania gdzie dołączyło sporo nowych twarzy. Był to dla nich pierwszy oficjalny występ na turnieju od września, gdzie mieliśmy okazje zmierzyć się z bardzo mocnymi zespołami. Z pewnością rozgrywki były dla nas cenną lekcją futbolu i pokazały nam nad czym musimy się skupić w pracy na treningach.
Zespół 2009/2010 w tym dniu zaliczył fantastyczny występ, nie miał sobie równych i tym samym zajął I miejsce. Świetne akcje indywidualne i zespołowe, dużo bramek oraz przede wszystkim dyscyplina każdego zawodnika na pozycjach to elementy, które opisują grę chłopców.
Po południu przyszedł czas na turniej zespołu 2007/2008 również w Machnicach, który od pierwszego meczu zachwycał swoją grą. Fazę grupową i półfinał przemknęliśmy zwycięsko i w finale ulegliśmy starszym od nas zawodnikom z Bolesławca. Ostatecznie zajęliśmy bardzo dobre II miejsce, które jest ważne i budujące dla każdego zawodnika z osobna ale i całego zespołu.
Niedziela to rozgrywki w Kątach Wrocławskich, w których Żaki rozegrały cztery mecze z czego trzy zwycięskie i jeden przegrany. Turniej nie miał klasyfikacji końcowej, ale gdyby tak się stało to II miejsce było by dla naszej Jedenastkowej ekipy. Podczas turnieju padło wiele bramek, a na listę strzelców wpisali się między innymi Szymon Kapsa, Filip Jewgiński, Wiktor Przybylski, Wojtek Jurek, Jakub Konury i Marcel Januś. Za grę wyróżniono dwóch naszych zawodników- Szymona Kapsę i Filipa Jewgińskiego!  « powrót