Aktualności

Sobotnie występy Jedenastki   (2017-09-23)

W dniu dzisiejszym ekipy rocznika 2009 i 2010 reprezentowały nasza Akademię na wrocławskich boiskach. Zespół rocznika 2009 rozegrał dzisiaj pouczające mecze sparingowe z bardzo mocnymi zespołami Olympic Wrocław i Polonii Trzebnica. Z małymi problemami kadrowymi, w okrojonym składzie rozpoczęliśmy mecze o godz 10:00 na Sołtysowicach. Pogoda w tym dniu nas nie rozpieszczała, a i nasza gra nie należała do najlepszej. Umiejętności jakie posiadają zawodnicy tylko momentami mogliśmy zobaczyć na boisku. Dużo błędów w grze zespołowej i indywidualnej. Dzisiejsza lekcja futbolu była z pewnością lekcją z „zadaniem domowym do odrobienia” i na treningach będziemy pracować nad elementami, które nie zbyt dobrze funkcjonują.

Dziś również swoje występy miał zespół chłopców z rocznika 2010, który rozpoczął I dzień Dziecięcej Ligii FC Wrocław Academy. Od godziny 9:30 wybiegliśmy na boiska obiektu Olimpijski FC we Wrocławiu. Formuła turnieju to dwa dni rozgrywek, każdy z każdym. Tabela tworzona jest głównie na podstawie zdobytych bramek czyli 1 gol = 1 punkt, dodatkowo za zwycięstwo zespół zdobywa 3 punkty, ale przegrany zostaje doceniony 1 punktem.
Nasz zespół rozegrał 5 meczów z czego w 4 odniósł zwycięstwo i 1 zremisował. Zespoły z którymi rozegraliśmy dzisiejsze spotkania to: WKS Śląsk Wrocław, Akademia Piłkarska First Kick, Akademia Piłkarska Free Kids, Ślęza Wrocław i AS Milicz.
Podsumowując, chłopcy zdobyli dziś 21 bramek w 5 meczach i każdy z zawodników spisał się na medal. Bardzo dobra gra w ataku, momentami zabrakło jeszcze większej skuteczności pod bramką przeciwnika. Brawa dla wszystkich chłopców za fantastyczną grę i już za tydzień czekamy na ciąg dalszy.

A jutro kolejne emocje podczas rozgrywek

Do zobaczenia na boisku!


 « powrót