Aktualności

Trebić Open 2017 już za nami!   (2017-06-17)

W miniony weekend dwa zespoły Akademii Piłkarskiej Jedenastka wyjechały do Czech, aby tam reprezentować Polskę na międzynarodowym turnieju Trebić Open 2017. W Trebicu zameldowały się kluby z różnych krajów Europy m.in. Słowacji, Niemiec, Czech czy Portugalii.
Turniej zorganizowany był na wysokim poziomie, zarówno piłkarskim jak i organizacyjnym. Zawodnicy z AP Jedenastki rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych- U9 i U8. Starszym piłkarzom Jedenastki przyszło zmierzyć się z rówieśnikami z takich klubów jak Hradec Králové, MFK Ružomberok, MFK Skalica, FC Vysočina Jihlava czy FC Zbrojovka Brno. Długa podróż oraz odmienne zasady organizacji rozgrywek sprawiły, że pierwsze zmagania w wykonaniu naszych młodych piłkarzy nie należały do najlepszych, jednak z meczu na meczu było już coraz lepiej. W drugim dniu rozgrywek nasi zawodnicy pokazali, że potrafią grać w piłkę wygrywając 5 z 6 spotkań, remisując 1, a w ostatnim meczu pokonując swoich rówieśników z FC Zbrojovki Brno 10:2! Niestety do miejsca na podium zabrakło tylko jednego punktu, ale patrząc na poziom rozgrywek udział w turnieju trzeba uznać za udany i pożyteczny! Zawodnicy AP Jedenastka U9 w składzie: Stanisław Wilczek, Filip Pac, Dominik Jaromin, Igor Gajewski, Mateusz Leś, Wojtek Ciupa, Konrad Zieliński, Łukasz Leśniak, Jakub Karczewski.
Z podobnymi problemami borykali się chłopcy z drużyny U8. Na początku turnieju także młodszym piłkarzom ciężko było odnaleźć się na boisku, jednak szybko weszli w rytm turniejowy. Zespół prowadzony przez trenera Łukasza U8 rywalizował z zespołami z Czech i Słowacji – Fc Haje, Tempo Praha Ii, FC Hradec Kralove, FC Spartak Trnava, FC Vysočina Jihlava, FC Zbrojovka Brno, Sparta Praga czy MFK Skalica. Był to pierwszy turniej tej drużyny poza granicami naszego kraju, ale mimo to był to występ udany. Chłopcy mogli przekonać się nad czym jeszcze muszą pracować, a jakie elementy gry już prawidłowo funkcjonują. Była to dla nich bardzo dobra nauka. Zawodnicy AP Jedenastka U8 w składzie: Filip Jewgiński, Szymon Kapsa, Daniel Leń, Kryspin Dulęba, Tomek Leśniak, Marcel Bazylewicz, Jasiu Dziemaszkiewicz.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu!

Niebawem relacja video z turnieju!

Więcej zdjęć na naszym profilu fb!


 « powrót