Aktualności

Udane występy JEDENASTKI na Gold Game Cup   (2017-04-02)

W sobotnie popołudnie dwa zespoły Żaków wzięły udział w turnieju Gold Game Cup organizowanym prze Fundację Sport Game. Rozgrywki miały miejsce na obiektach przy ulicy Lotniczej. Zespół AP Jedenastka I trafił do grupy C, gdzie w rundzie wstępnej zmierzył się z takimi zespołami jak: Sporting Wrocław, Nysa Kłodzko i Unia Wrocław, natomiast AP Jedenastka II zagrała w grupie B z Wratislavią Wrocław, Eurotalent Brzeg i Pogoń Zduńska Wola. Po zaciętych pojedynkach w fazie wstępnej dwa nasze zespoły awansowały do rundy finałowej i walczyły o miejsca 1-6.
W rundzie finałowej znalazły się także Pogoń Zduńska Wola, Sporting Wrocław, AP Football Wrocław i PAPN Kraków. Obie drużyny na tle mocnych przeciwników zaprezentowały się bardzo dobrze. Świetne akcje, dużo bramek i przede wszystkim gra zespołowa. Ostatecznie AP Jedenastka I zajęła I miejsce a AP Jedenastka II zajęła miejsce III !!!
Nasi chłopcy zdobyli również wyróżnienia indywidualne:
Mateusz Leś- najlepsze zawodnik całego turnieju
Jakub Karczewski- najlepszy zawodnik zespołu
Dawid Marszałek- najlepszy zawodnik zespołu
Ten sam turniej tylko w roczniku 2009 czekał na chłopców w niedziele. Rano pogoda nie była łaskawa jak w sobotę, ale po południu się wypogodziło. Do rozgrywek przystąpiliśmy z bardzo mocnej grupy C i rywalizowaliśmy z Lechią Dzierżoniów, Sportingiem Wrocław i Startem Namysłów. Ostatecznie awansowaliśmy do rundy finałowej grupy B i walczyliśmy o miejsca 5-8 zajmując VII na 20 zespołów! Dziś podczas gry na początku wkradło się dużo chaosu i brakowało krycia. Z każdym meczem chłopcy grali znacznie lepiej, tworzyli składne akcje i walczyli o każdą piłkę. Na wyróżnienie podczas tych rozgrywek zasłużył sobie Filip Jewgiński.

Wszystkie rozgrywki w których bierzemy udział w każdej kategorii wiekowej to dowód na to, że cały czas rozwijamy się i idziemy do przodu. Na każdym turnieju popełniamy błędy, ale tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Rozgrywanie bardzo dużej ilość turniejów (co weekend) pokazuje jak są one ważne w dopełnieniu tygodniowej pracy na treningach i przynoszą korzyści w postaci rozwoju każdego zawodnika.

Za tydzień czekają nas już pierwsze emocje podczas rozgrywek Deichmann 2017!
 « powrót