Aktualności

Weekendowe granie   (2017-03-29)

W miniony weekend znowu ruszyliśmy na kolejne turnieje po to by się uczyć i zdobywać nowe doświadczenia. 
W sobotę rozpoczęliśmy od rozgrywek pod balonem na Stadionie Olimpijskim. Ogólnopolski Turniej Piłkarski AZS&SMS CUP zgromadził wiele wspaniałych drużyn. Wystąpiliśmy w kategorii Orlik, ale większość naszej drużyny to chłopcy z rocznika 2008. Przyszło nam zmierzyć się w rozgrywkach z takimi zespołami jak: Parasol Wrocław, GOKiS Kąty Wrocławskie, KGHM Zagłębie Lubin, Pogoń Pieszyce, FC Wrocław Academy. W całym turnieju nie poszło nam najlepiej, popełnialiśmy proste błędy w obronie i zabrakło skuteczności w ataku, jednak jako trenerzy rozgrywki uważamy za pożyteczne ze względu na proces szkolenia. Bardzo szybka gra, dużo pojedynków indywidualnych, piękne akcje to wszystko co mogliśmy zobaczyć i w czym mogli uczestniczyć zawodnicy AP Jedenastki. Musimy grać więcej, szczególnie z tymi starszymi kategoriami wiekowymi bo tylko tak jesteśmy w stanie wyciągnąć dużo więcej elementów, które maja wpływ na proces szkolenia. Gra z rówieśnikami jest dobra, ale silniejszy przeciwnik na pewno więcej uczy. 
Drugi dzień zmagań rozpoczęliśmy turniejem dla roczników 2010 i 2011. Turniej przy ul. Lotniczej GAME CUP to pierwsze rozgrywki na otwartych boiskach. Tutaj chłopcy nie mieli sobie równych, walczyli w każdym meczu i świetnie prezentowali swoje umiejętności indywidualne i zespołowe. Szczególnie pod wrażeniem jesteśmy gry rocznika 2011, dla którego były to pierwsze poważne rozgrywki. 
Chłopcy z rocznika 2010 zmierzyli się z zespołami AP Football, AP Wratislavia, Lechia Dzierżoniów, Energetyk Siechnice, AP Dzierżoniów, Łużyce Lubań, natomiast zawodnicy z rocznika 2011 zagrali z Parasolem Wrocław, Forzą Wrocław, AP Wratislavią i Piastem Żmigród. 
Podczas turnieju nasi zawodnicy Adam Jaskulski rocznik 2011 i Tomek Górecki rocznik 2010 zostali wybrani najlepszymi zawodnikami podczas tych rozgrywek.
Reasumując, weekend zakończony pozytywnie i napawa dumą, a to wszystko dzięki naszym wspaniałym małym piłkarzom.
Zapraszamy na kolejne rozgrywki, już w sobotę kategoria Żak rozegra swój turniej przy Lotniczej, a po nich w niedziele chłopcy z rocznika 2009. Trzymamy kciuki! Do zobaczenia na boiskach!


 « powrót