Aktualności

JEDENASTKA ponownie IV w turnieju ZdolnyŚląsk! Sukces powtórzony!   (2017-01-16)

W niedzielę tj. 15.01.2017 r reprezentacja chłopców Akademii Piłkarskiej Jedenastki wzięła udział w bardzo dużym i mocno obsadzonym turnieju ZdolnyŚląsk, w którym grały aż 24 zespoły z całego Dolnego Śląska oraz gościnnie zespoły spoza województwa.
Turniej odbył się we Wrocławiu pod balonem od godziny 10:00 do 17:00. Zespoły, które wzięły udział to:  Zagłębie Lubin, cztery zespoły Olympic Wrocław, AS Milicz, Talent Bolesławiec, Polonia Trzebnica, AP 13 Świdnica, Sport Projekt Legnica, AP Miedź Legnica, Parasol Wrocław, KS Łużyce Lubań, Start Namysłów, AP Champions, Słowik Olkusz, UKS Kiełczów, Unia Rosochata, AP Duda, 1 KS Ślęza Wrocław, AP Oleśnica, AMT Żywiec, Konfeks Legnica.

6.AP Jedenastka

Rozgrywki rozpoczęły się od godziny 10:00  i każdy zespół w swojej grupie walczył z każdym o wejście do jednej z lig, w których grało się o miejsca. Liga hiszpańska miejsca 1-6, liga angielska 7-12, liga niemiecka 13-18 i liga polska- ekstraklasa 19-24. Z każdej grupy zespół, który zajął 1 miejsce i najlepsze dwa zespoły z drugiego miejsca ze wszystkich grup awansowały do ligi hiszpańskiej. Nasi chłopcy w fazie grupowej spisali się fantastycznie, zdobywając 1 remis, 4 zwycięstwa i tym samym jako najlepsza ekipa z pierwszego miejsca awansowaliśmy do fazy finałowej najlepszej ligi hiszpańskiej w której walczyliśmy o miejsca 1-6!

W lidze hiszpańskiej zmierzyliśmy się ponownie z zespołem Olympic Wrocław I, AP Oleśnica, AP Champions, Zagłębie Lubin, AP Miedź Legnica, AMT Żywiec.. W tych pojedynkach przegraliśmy 3 mecze, 2 wygraliśmy i ostatecznie nasi chłopcy zajęli IV miejsce na 24 zespoły z całego Dolnego Śląska, co jest ogromnym sukcesem i pokazuje świetny rozwój zawodników na tle innych zespołów.
Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze spisali się podczas całych rozgrywek i dzielnie walczyli z każdym zespołem. Każdy z chłopców pokazał dziś charakter i świetne umiejętności indywidualne oraz zespołowe. Oczywiście zdarzyło się też kilka błędów, ale z meczu na mecz były eliminowane. Powtórzyliśmy sukces z I edycji tego dużego turnieju, gdzie też zajęliśmy IV miejsce, ale tym razem awansując z pierwszego miejsca w grupie.

Reprezentacja Jedenastki: Filip Pac, Filip Kobza, Stanisław Wilczek, Bartosz Wojciechowski, Łukasz Leśniak, Konrad Zieliński, Mateusz Leś, Jakub Karczewski, Igor Gajewski i Dominik Jaromin.